موجود

عسل آویشن کوهدشت

303,800تومان

آویشن یکی از مهم ترین گیاهان مولد شهد مناطق کوهستانی ایران است. گیاه آویشن گونه های متعددی در ایران دارد که به لحاظ شهد جذابیت بسیار خوبی برای زنبورعسل دارند و عسل تولیدی از شهد این گیاه خواص درمانی گیاه آویشن را نیز در خود دارد. افرادی که مصرف این عسل را در برنامه غذایی خود قرار میدهند، می توانند از خواص درمانی و دارویی این عسل برای درمان سرفه و گلودردهای ناشی از سرماخوردگی و سایر بیماری های استفاده کنند.

شناسه محصول: 6262305600321 دسته: برچسب:

توضیحات

عسل آویشن

آویشن یکی از مهم ترین گیاهان مولد شهد مناطق کوهستانی ایران است. گیاه آویشن گونه های متعددی در ایران دارد که به لحاظ شهد جذابیت بسیار خوبی برای زنبورعسل دارند و عسل تولیدی از شهد این گیاه خواص درمانی گیاه آویشن را نیز در خود دارد. افرادی که مصرف این عسل را در برنامه غذایی خود قرار میدهند، می توانند از خواص درمانی و دارویی این عسل برای درمان سرفه و گلودردهای ناشی از سرماخوردگی و سایر بیماری های استفاده کنند. عسل آویشن یکی از شناخته شده ترین عسل های ایران است که به دلیل غنی بودن مراتع ایران از گیاه آویشن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. رشته کوه های البرز و مناطق غرب کشور از رویشگاه های طبیعی این گیاه است و سالانه صد ها تن عسل آویشن از این مراتع توسط زنبوردران پر تلاش برداشت میشود و در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد.

 • گیاه مولد شهد غالب:

  گیاه آویشن با نام علمی Thymus daenensis و سایر گونه های خودروی آویشن

 • مناطق مهم به لحاظ تولید عسل آویشن:

  مناطق کوهستانی البرز مرکزی و منطقه رویشی زاگرس

 • فصل برداشت عسل:

  تیر و مرداد

 • رنگ عسل:

  قهوه ای متمایل به قرمز

 • مدت زمان رس بستن:

  چندین ماه

 • خواص درمانی عسل:

  گیاه آویشن از گونه های با ارزش مرتعی مناطق کوهستانی ایران است. در حدود 18 گونه آویشن در کشور به صورت خودروی در مناطق با بارش سالیانه بیش از 400 میلی متر در البرز مرکزی و زاگرس رویش دارد. گونه های متعدد آویشن یکی از بهترین گیاهان شهدزای این مناطق هستند و در مناطقی که شرایط بهینه رشد این گونه فراهم باشد و تراکم خوبی داشته باشد یکی از اولویت های فعالیت زنبورعسل در ماه های خرداد تا تیر ماه می باشد. ماحصل فعالیت زنبورعسل بر روی گل های آویشن عسلی خوش طعم با خواص دارویی فراوان می باشد. نقش اصلی خاصیت دارویی گیاه آویشن به سبب وجود ترکیبات فنولی موجود در اسانس آن از جمله تیمول و کارواکرول می باشد. از آنجایی که عسل با غالبیت بالای شهد آویشن دارای مقادیر موثری از این ترکیبات فنلی می باشد می توان عنوان کرد که عسل آویشن علاوه بر خواص عمومی عسل دارای خواص ویژه ای نیز می باشد. از مهمترین خواص دارویی عسل آویشن می توان به تقویت کننده بدن، ضد نفخ، خلط آور، ضد قارچ و ضد باکتری قوی، ضد سرطان، اشتهاآور و مفید برای سرماخوردگی عنوان کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

توضیحات تکمیلی

وزن 600 g
گرید کیفی عسل

A++

قندهای احیا کننده قبل از هیدرولیز

حداقل 70درصد

میزان ساکارز

حداکثر3 درصد

رطوبت کل

حداکثر 16 درصد

فعالیت دیاستازی

حداقل 10

میزان پرولین

حداقل 450

میزان هیدروکسی متیل فورفورال (HMF)

حداکثر 20

نسبت فروکتوز به گلوکوز

حداقل 1.1

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “عسل آویشن کوهدشت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما شاید این را هم دوست داشته باشید