موجود

عسل کنار (سدر) کوهدشت

171,000تومان

درخت کنار (سدر) با نام علمیZiziphus sp یکی از شناخته شده ترین گیاهان خودرو برای اهالی جنوب ایران است.این درخت بسیار زیبا یکی از گیاهان دارویی مقاوم به خشکی است که شهد تولیدی از این گیاه، عسلی را تولید می کند که خواص دارویی آن بر هیچ کس پوشیده نیست. عسل کنار دارای فاکتورهای بیولوژیکی و درمانی بسیار خوبی است و اثرات درمانی متعدد آن در درمان بیماری های مختلف تایید و تجربه شده است.

شناسه محصول: 6262305600314 دسته: برچسب: ,

توضیحات

عسل کنار (سدر)

درخت کنار (سدر) با نام علمیZiziphus sp یکی از شناخته شده ترین گیاهان خودرو برای اهالی جنوب ایران است. این درخت بسیار زیبا یکی از گیاهان دارویی مقاوم به خشکی است که شهد تولیدی از این گیاه، عسلی را تولید می کند که خواص دارویی آن بر هیچ کس پوشیده نیست. عسل کنار دارای فاکتورهای بیولوژیکی و درمانی بسیار خوبی است و اثرات درمانی متعدد آن در درمان بیماری های مختلف تایید و تجربه شده است.

 • گیاه مولد شهد غالب:

  درخت کنار با نام علمی Ziziphus spina-christi

 • مناطق مهم به لحاظ تولید عسل کنار:

  منطقه رویشی خلیج فارس و عمانی (جنوب و جنوب غرب ایران) ؛ استان های خوزستان – ایلام – جنوب کرمان – بوشهر – هرمزگان – جنوب فارس.

 • فصل برداشت عسل:

  مهر و آبان ماه

 • رنگ عسل:

  ابتدا قهوه ای روشن به تدریج قهوه ای تیره و عقیقی

 • مدت زمان رس بستن:

  بیش از دو سال

 • برخی از خواص دارویی:

  کنار جز با کیفیت ترین عسل های ایران به لحاظ خواص دارویی و مواد موثره بیولوژیکی شناخته میشود. طعم بسیار خوب، مزه مناسب و دیر رس بستن از ویژگی های مشتری پسند این عسل می باشد. خواص دارویی آن می توان به افزایش نیروی جسمی و جنسی، تقویت عمومی بدن، ضد تب، ضد سرطان و مقوی معده اشاره نمود. اگر بپذیریم که عسل های با منشا شهد مختلف دارای طبع مختلفی می باشند عسل سدر جز عسل های با طبع سرد است و برای افراد با طبع صفراوی و دموی بسیار نافع است و یکی از دلایل محبوبیت این عسل در بین اعراب به همین دلیل می باشد.

توضیحات تکمیلی

وزن 600 g
گرید کیفی عسل

A

قندهای احیا کننده قبل از هیدرولیز

حداقل 65 درصد

میزان ساکارز

حداکثر 5 درصد

رطوبت کل

حداکثر 20 درصد

فعالیت دیاستازی

حداقل 5

میزان پرولین

حداقل 180

میزان هیدروکسی متیل فورفورال (HMF)

حداکثر 15

نسبت فروکتوز به گلوکوز

حداقل 0.9

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “عسل کنار (سدر) کوهدشت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما شاید این را هم دوست داشته باشید