چرا عسل کوهدشت؟

حتما اگر سایت کوهدشت رو الان دارید بررسی می کنید و یا حتی عسل کوهدشت رو شلف هایپرمارکت ها، داروخانه ها، عطاری های معتبر و یا حتی نمایشگاه های داخلی و خارجی دیده باشید حتما از خودتون سوال کردید چه دلیلی داره عسل کوهدشت رو تهیه کنم؟ و یا این که آیا واقعا عسل هاشون با کیفیت هست؟ و یا سوال های دیگری که قطعا حق هر مصرف کننده ای هست که برای خرید مطمئن و آگاهانه از خودش بپرسه و برای اون ها دنبال جواب های منطقی و درست بگرده.

این متن رو که می خونی قصد ما این نیست که بگیم ما خوبیم و از خوبی های خودمون بگیم فقط سعی داریم در این مسیر خرید آگاهانه کنارت باشیم تا بتونی بهترین انتخاب رو برای خرید ناب ترین شیرینی طبیعت انجام بدی و در طی چندین دهه ای که در این زمینه تجربه داریم کاملا از دغدغه ها و نگرانی هات از عسل های تقلبی و یا عسل های بی کیفیت مطلع هستیم.

از تولید تا صادرات

ما اینجا در شرکت کوهدشت صفر تا صد کار تولید تا صادرات عسل رو خودمون انجام میدیم به عبارت ساده تر تولید عسل ها در زنبورستان کوهدشت انجام میشه و با کمک زنبورهای عسل پرتلاش مون و کوچ های مداوم در مناطق کوهستانی، دشت و گرمسیری در تلاشیم که با کیفیت ترین عسل ها رو تولید کنیم. در واقع عسل کوهدشت یک تولید کننده است و این رو میشه از نام شرکت مون "شرکت تعاونی تولیدی زنبورداری کوهدشت خراسان" کاملا فهمید.

منظم ترین کارخونه جهان!!

تولید کلیه عسل های کوهدشت در یکی از پیچیده ترین و منظم ترین کارخونه های کره زمین انجام میشه و در پروسه تولید هیج دخالتی توسط انسان صورت نمی گیره. در واقع کار اصلی تولید رو زنبورهای عسل در داخل کندو انجام میدن. اگر پروسه تولید تا صادرات رو صد درصد در نظربگیریم 80 درصد کار توسط زنبورهای عسل به عنوان ماهرترین کارگران طبیعت انجام میشه. جمع آوری شهد گل ها، انتقال به کندو و فرآوری عسل توسط زنبورهای کارگر و داخل کندو با نظم و هوشمندی تمام انجام میشه و در نهایت عسلی تولید میشه که خدا از اون به شفا یاد کرده و بشر در حیرانی محض فرو برده. اون 20 درصد باقی مونده رو ما در کارخونه بسته بندی عسل کوهدشت انجام میدیم و تمامی سعی ما اینه که در نهایت عسلی تولیدی زنبورعسل به همان صورت و با کمترین کاهش کیفیت در اختیار شما قرار بگیره.

بسته بندی تمامی محصولات کوهدشت از جمله عسل ها در یک کارخونه با رعایت کلیه استانداردها و رعایت کامل دستورالعمل های فنی و بهداشتی معاونت غذا و دارو و اداره دامپزشکی انجام میشه و روند نظارت بر عملکرد پروسه بسته بندی توسط کارشناسان مجرب انجام میشه!

آزموده را آزمودن خطاست!!

همه مون میدونیم که زنبورهای عسل کارشون رو درست انجام میدن. از رفتار با گل ها در جمع آوری شهد تا انتقال شهد گل ها به تمیز ترین شکل ممکن و حتی رعایت نظافت و بهداشت در کندو و در نهایت فرآوری شهد خام به عسل. قطعا ما به زنبورهای عسل مون اطمینان کامل داریم و می دونیم که بهترین هستند اما از اون جایی که کار نیکو کردن از پر کردن است و جهت اطمینان بیشتر از اون چیزی که طبیعت و زنبورها در اختیارمون قرار داده خاطرمون جمع بشه میایم کلیه عسل های ورودی به کارخونه رو براساس استانداردهای ملی و بین المللی آزمون می کنیم و کیفیت شون رو می سنجیم و بعد از تایید واحد کنترل کیفی اجازه بسته بندی عسل ها داده میشه. در هر صورت معتقدیم که در قبال همه مردم و مشتریان وفادار کوهدشت مسئول هستیم و بایستی کارمون رو به نحو احسن انجام بدیم. (در مورد آزمون های عسل و این که چجوری کیفیت عسل رو می سنجیم در پست های بعدی بیشتر باهاتون گپ می زنیم)

ادامه دارد ...

Posted on 2020-06-10 مقالات 0 625

ارسال نظرارسال پاسخ

آخرین نظر ها

بدون نظر

جستجوی مقاله

مقایسه محصول 0